Laktační poradenství


❤️SPOKOJENÁ MÁMA-setkání maminek s Mgr. Janou Bojkovou 

13.10.2023
10:00-12:00

150,-


Kdo je Mgr. Jana Bojková  


Milé maminky, nastávající maminky, ženy,
jmenuji se Jana Bojková, jsem laktační poradkyně, průvodkyně těhotných žen a maminek a dostalo se mi té krásné možnosti spolupracovat s rodinným centrem Vlčáci. Sama jsem maminkou dvou malých dětí, pětiletého Matyáše a tříleté Alžběty a vždy jsem ráda využívala všech možných služeb, které nabízela centra v našem okolí.
K podpoře žen, které čekají miminko, nebo už jej mají, mě přivedly právě vlastní děti a to, že jsem často sama tápala a hledala odpovědi a jiné úhly pohledu na různé věci týkající se nejen kojení, mateřství, výchovy, ale také ženství jako takového a začala jsem se sama vzdělávat.
Každá jsme jiná, stejně tak každé dítě je originální a s tímto přistupuji i k jednotlivým kurzům či poradenstvím. Vždy se snažím společně s ženami najít cestu tak, aby byla v souladu s tím, v co věří a co samy zvládnou začlenit do svého běžného života. Snažíme se společně vytvořit přátelský vztah postavený na důvěře a vzájemném respektu.
V rámci laktačního poradenství vycházím z principů Přirozeného kojení vytvořených Míšou Topinkovou. Nečekejte ode mě přesné návody „jak na to“, spíše vysvětlení všech pro a proti různých přístupů a debatu o nich. Kladu důraz na informovanost maminek, a hlavně na to, že právo rozhodnout se pro něco je jen a jen na mamince samotné. Jsem zde pro to, abych poradila a podpořila. Většina z nás potřebuje právě tuto podporu a ujištění, že to, co děláme je správně.
Psychika žen je zvláště během těhotenství a mateřství hodně citlivá. Protože jsem si chtěla být více jistá v tom, jak postupovat, zapojila jsem se jako peer konzultantka v organizaci Úsměv mámy, která se po celé ČR snaží pomáhat právě maminkám, které potřebují pomoci hlavně po psychické stránce.
V rámci centra Vlčáci proto budu k dispozici pro vás všechny, ať už dítě teprve čekáte, nebo už máte jedno či více doma, ať už kojíte, nebo nekojíte, ať zvládáte mateřství „v pohodě“, nebo potřebujete více podpořit, ať vás mateřství zcela naplňuje nebo hledáte cestu, jak být více ženou a sama sebou. 
Právě poslednímu zmiňovanému se budeme věnovat v říjnu, kdy proběhne setkání na téma Spokojená máma. Během něj vám ukážu jednoduché relaxační techniky, budeme si povídat o důležitosti času pro sebe a o tom, jak sama na sebe nezapomínat a proč to často děláme, i když vnitřně cítíme, že to není dobře.

Těším se na setkání s Vámi!

uplynulé akce